Ghoshouni industries Co.
36428650 - 65
فارسی (ایران)English (United States)

آزمایشگاه کوانتومتری  (آنالیز شیمیایی فلزات و عناصر ) : 

         توانایی بررسی دقیق مواد اولیه ورودی و همچنین کنترل و تضمین استاندارد آنالیزی محصولات تولیدی 


در این آزمایشگاه با بهره گیری از تجهیزات كمپانی ARL  كه شامل یک دستگاه آنالیزعنصری مواد به روش طیف سنجی نشری ( OES ) می باشد، آنالیز عنصری مواد اولیه و محصولات شركت توسط برنامه های مختلف آنالیزوری با دقت 10 ppm (0/001 درصد ) انجام می گیرد. 

تجهیزات موجود در این آزمایشگاه و توانمندیهای آن به شرح زیر است:
دستگاه Optical Emission Spark مدل OES-ARL : این دستگاه با داشتن Detection limit پایین برای عناصر موجود در پایه مس از دقت بسیار مناسبی جهت آنالیز عناصری که غلظت آنها در حد trace است برخوردار می باشد. این دستگاه قادر به اندازه گیری آنالیز 17 عنصر در پایه مس بوده و در برنامه های آنالیزوری مختلف قابل استفاده می باشد. آلیاژهایی که می توان توسط این دستگاه آنالیز نمود شامل Brass, Bronze, Pure Copper, DLP و DHP و آلیاژهای کاپرنیکل می باشند.

دستگاه Optical Emission Spark مدل OES-Quantron : این دستگاه ضمن دارا بودن مزایای دستگاه قبلی، تعداد عناصر بیشتری را آنالیز می نماید. عناصری که توسط این دستگاه در آلیاژهای مس قابل اندازه گیری می باشند عبارتند از جیوه، آلومینیو م، آرسنیک، بیسموت، بریلیوم، کبالت، کربن، کروم، آهن، منگنز، نیکل، کادمیوم، اکسیژن، سرب، فسفر، روی، قلع، گوگرد، تلریوم، زیرونیوم، منیزیوم، سیلیسیوم، آنتیموان و سلنیوم. این دستگاه همچنین توانایی آنالیز آلیاژهای خاص در پایه مس نظیرآلیاژهای مس-کروم، مس-کروم-زی رکونیوم، Gun Metal ، مس-کبالت-بریلیوم، کاپرنیکل، برنزها و غیره را دارا می باشد.

آزمایشگاه‌های متالورژی و خواص مواد
 در این آزمایشگاه ها با استفاده از تجهیزات پیشرفته ، انواع آزمون‌های خواص مكانیكی فلزات مانند آزمون كشش، سختی (ویكرز، برینل و راكول)، میكروسختی (ویكرز و نوپ) و سنجش شاخص شكل پذیری انجام می گیرد.
 آزمون خواص فیزیکی فلزات مانند اندازه گیری هدایت الكتریكی فلزات و تعیین درصد IACS نیز با روش غیر مخرب انجام می گردد. در آزمایشگاه متالوگرافی با داشتن امكانات آماده سازی نمونه از جمله دستگاه های برش، سمباده زنی، پولیش مكانیكی، مانت گرم و الكتروپولیش و همچنین تجهیزات میكروسكوپ متالورژیكی به همراه سیستم آنالیز تصویری می توان ریز ساختار محصولات تولیدی را بررسی نموده و پارامترهای متالوگرافی مانند اندازه دانه ، درصد فاز و غیره را مورد ارزیابی قرار داد.

آزمایشگاه شیمی
آزمایشگاه شیمی تجزیه
این آزمایشگاه مطابق با روش های اجرایی مدون، برگرفته از استانداردهای مختلف ASTM ، ISO ،استاندارد های ملی ایران ،مراجع و کتب علمی معتبر و با بکارگیری روشهای آنالیز کلاسیک ودستگاهی و با استفاده از تجهیزات دستگاهی ساخت کمپانی های معتبر آلمان و استرالیا ،قادر به اندازه گیری عوامل موثر درکیفیت محلول های شیمیایی، مواد اولیه ومحصولات می باشد.
از جمله عناصر و پارامترهای قابل اندازه گیری در این آزمایشگاه عبارتند از : میزان اسیدیته موجود در اسید های غلیظ و محلول های اسید شویی، میزان عنصر مس در محلول های اسید شویی، میزان آب و روغن موجود در سوفاله و براده های برنجی، میزان رطوبت موجود در ذغال، میزان اکسیژن موجود در مواد اولیه و محصولات مسی شرکت با دقت بالا، میزان قلیائیت آزاد و کل موجود در پودرهای چربی زدا و محلول های چربی زدا .


دی ان ان